Aktualności

Przewodnik historyczny po Rudzie Śląskiej

15.11.2019

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej pragnie zaprezentować swoje najnowsze wydawnictwo „Przewodnik historyczny po Rudzie Śląskiej”. Na blisko dwustu stronach podzielonych na trzynaście rozdziałów, proponujemy trasy spacerów obejmujące wszystkie dzielnice miasta (osobne szlaki dla rozległych dzielnic Halemby, Starej Kuźni i Kłodnicy) oraz dodatkową trasę wiodącą fragmentem linii fortyfikacji Obszaru Warownego Śląsk w rejonie Czarnego Lasu. W przewodniku zaprezentowano przeszłość poszczególnych dzielnic i przedstawiono najcenniejsze zabytki znajdujące się w naszym mieście. Książka pełna jest  informacji krajoznawczych i ukazuje bogatą, a często zapomnianą przeszłość Rudy Śląskiej. Do przewodnika dołączona jest mapka ułatwiająca poruszanie się po mieście.


Zapraszamy na cykl spotkań z autorami przewodnika. Najbliższe spotkanie promocyjne odbędzie się już w czwartek 21 listopada. O przeszłosci Chebzia opowie kustosz rudzkiego Muzeum p. Irena Twardoch.

28 listopada spotkamy się w Osiedlowym Domu Kultury Pulsar w Rudzie Śląskiej-Wirku. Prelekcję o przeszłości i zabytkach dzielnicy wygłosi autor spaceru po Wirku Andrzej Godoj.


Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 17.

O terminach spotkań w pozostałych dzielnicach będziemy sukcesywnie informować na stronie www.muzeum.rsl.pl i na profilu https://www.facebook.com/MuzeumMiejskieRudaSlaska/.

Podczas spotkań będzie można nabyć przewodnik w cenie promocyjnej 25 złotych. Zapraszamy.

 


powrót