Gdzie mieszka dusza?

28.11.2018

Podczas wydarzeń projektowych razem z dziećmi szukałyśmy duszy. Raz w atelier fotograficznym podczas warsztatów Oczy zwierciadłem duszy, innym razem naszymprzewodnikiem duchowym był ksiądz Darek, który w Sanktuarium MB z Lourdes w Kochłowicach o duszy opowiedział nam więcej. Szukaliśmy jednak dalej. Pani Etnograf z Muzeum Miejskiego pokazała nam przedmioty z duszą, a dzięki warsztatom wokalno-bębniarskim, prowadzonym przez przedstawicieli SP nr 41, przekonaliśmy się, co nam w duszy gra. Bardzo wartościowe i pouczające było spotkanie z Filozofem na Uniwersytecie Śląskim oraz z Pisarką w Bibliotece Miejskiej w Kochłowicach. Dowiedzieliśmy się m.in. czym zajmuje się filozofia, co jest najlepszym pokarmu dla duszy i gdzie go szukać.

Zainspirowani ciekawymi spotkaniami mogliśmy wyrazić siebie, wyrazić swoją duszę na warsztatach plastyczno-technicznych, na których każdy samodzielnie złożył swoją lampkę, a potem nadał jej niepowtarzalny charakter.

Naszym udziałem było również spotkanie z Przewodnikiem i Historykiem z Muzeum Miejskiego, z którym wybraliśmy się do Nikiszowca - miejsca z duszą.

Wyprawa ta miała być zachętą do poszukiwania takich wyjątkowych miejsc w naszym mieście, w naszej dzielnicy i okolicy. 

Finałem w CH Plaza chcemy zachęcić do projektu również innych mieszkańców naszego miasta.

Każdy, kto na specjalnym kuponie dokończy zdanie

Dusza to/dusza jest............

weźmie udział w losowaniu bonu do Empik'u.  Serdecznie pozdrawiamy,


Beata Jurczyk Szkoła Podstawowa nr 18 im. Konstantego Damrota

i Ewa Pieczka Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiejpowrót