Tekst:
Kontrast:
muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

XXIV Konkurs na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową

2 lutego 2024
Protokół z podliczenia głosów zwiedzających wystawę pokonkursową

Spacer po dzielnicy Orzegów

29 stycznia 2024
W imieniu Dyrektora Krzysztofa Gołąba - Muzeum Miejskie zaprasza do wspólnego poznawania historii miasta Ruda Śląska.

Zmiana godzin otwarcia

28 grudnia 2023
W ostatnią niedzielę tego roku tj. 31 grudnia zmieniono godziny otwarcia obiektu. W tym dniu Muzeum będzie czynne od 10:00 - 15:00. Zwiedzanie wystawy stałej odbywać się będzie w godzinach 10:00; 11:30; 13:00. Zwiedzanie wystawy czasowej od 10:00 - 15:00. Jak w każdą niedzielę zwiedzanie - bezpłatne. Zapraszamy

XXIV Konkurs Śląska Szopka Bożonarodzeniowa

22 grudnia 2023
Ogłoszenie wyników XXIV edycji konkursu Śląska Szopka Bożonarodzeniowa.

Rudzki Jarmark Świąteczny

8 grudnia 2023
Już od 7 grudnia wszyscy mieszkańcy miasta i nie tylko, mogą odwiedzić Rudzki Jarmark Świąteczny w dzielnicy Nowy Bytom. W pierwszym dniu imprezy Muzeum Miejskie zapewniło liczne atrakcje świąteczne dla najmłodszych mieszkańców, organizując dla Nich warsztaty plastyczne z wykonaniem ozdób choinkowych. Zapraszamy na Nowy Bytom A także do odwiedzenia nowej wystawy czasowej dostępnej już od 22 grudnia.