muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Warsztaty edukacyjne

6 grudnia 2023
Od wielu lat w okresie jesienno - zimowym Muzeum Miejskie cieszy się dużym zainteresowaniem, w związku z ofertą Andrzejek, Barbórki oraz zajęć o tematyce świątecznej.

XXVII Konkurs Wiedzy o Rudzie Śląskiej - finał

24 listopada 2023
24 listopada odbył się w Muzeum Miejskim po raz XXVII finał Konkursu Wiedzy o Mieście.

53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień”,

10 listopada 2023
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, będącej pokłosiem 53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień”, który odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

242 rocznica urodzin Karola Goduli

8 listopada 2023
Z okazji urodzin, z jednej z kluczowych postaci dla wystawy stałej Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej, mieszkańca naszego miasta, a nawet dzielnicy, przypominamy postać Karola Goduli w ostatnich chwilach jego ziemskiego życia. Zapraszamy do lektury. Artykuł z materiałów pokonferencyjnych, wydanych jako zbiór "Karol Godula. W 160 rocznicę śmierci".

Wyniki Konkursu Wiedzy o Rudzie Śląskiej

31 października 2023
Pierwszy etap Konkursu Wiedzy o mieście już za nami. w tym roku podeszło do konkursu 10 drużyn, w większości byli to uczniowie szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami i zapraszamy wybrane drużyny do drugiego finałowego etapu, który odbędzie się 24 listopada w godzinach porannych.