Wiedza o regionie

Od początku roku szkolnym 2023/2024 Muzeum wprowadziło cykl wykładów z zakresu wiedzy o regionie skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Do tej pory odbyło się sześć takich spotkań, które w dostępny i ciekawy sposób przybliżyły młodzieży nie tylko historię regionu śląskiego, ale również godkę czy wiarę powiązaną z tym obszarem.

Wiedza o regionie2 (1)

18 marca br., w poniedziałek zapraszamy na kolejny wykład.

Prelegentem będzie Krzysztof Białasik, który opowie gościom o "Wpływie górnictwa kruszcowego na rozwój miasta i regionu na przykładzie Tarnowskich Gór".

Nauczyciel, przewodnik po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, członek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Prywatnie: pasjonat lokalnej historii, prowadzi facebookowy fanpage Gwarek w podróży, w którym stara się pokazywać ciekawostki dot. historii Kopalni Fryderyk oraz odwiedzać miejsca z tą kopalnią związane.

Fot. Ewa Teresa Urbańska