Tekst:
Kontrast:
muzeum8

Aktualności

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA

ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA
30 października 2023
Architecture is a good idea to wideo blog tworzony przez dwoje ludzi pełnych pasji i zaangażowania a przede wszystkim - miłości do architektury: Natalię Szcześniak i Radosława Gajdę.
Więcej

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych
19 października 2023
Koncert w ramach 53 edycji Rudzkiej Jesieni
Więcej

XXIV Konkurs na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową

XXIV Konkurs na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową
11 października 2023
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XXIV edycji corocznego konkursu na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową.
Więcej

Michał Lubina

Michał Lubina
6 października 2023
Z głębokim żalem informujemy, że 6 października, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Michał Lubina, wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Michał Lubina urodził się 25 maja 1944 roku w Katowicach-Brynowie. Z wykształcenia inżynier elektryk, jednak prawdziwą Jego pasją i obszarem zawodowych i prywatnych zainteresowań był Górny Śląsk. Pasję realizował i dzielił się nią z innymi jako członek Związku Górnośląskiego, twórca Wszechnicy Górnośląskiej, dyrektor Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Autor m.in. tomiku poetyckiego „Bagaże uczuć”, a także licznych artykułów publikowanych w periodykach naukowych. Inicjator wydawania w Muzeum Miejskim „Rudzkiego Rocznika Muzealnego”. Pomysłodawca i organizator konferencji naukowych, promotor edukacji regionalnej. Laureat nagrody im. bł. ks. Emila Szramka.
Więcej

Wiedza o regionie

Wiedza o regionie
3 października 2023
Od nowego roku szklonego, Muzeum poszerzyło swoja ofertę zajęć o cykl 10 wykładów tematycznych z zakresu wiedzy o regionie. Wykłady są bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu w okresie od września 2023 do czerwca 2024.
Więcej