muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Wyniki Konkursu Wiedzy o Rudzie Śląskiej

31 października 2023
Pierwszy etap Konkursu Wiedzy o mieście już za nami. w tym roku podeszło do konkursu 10 drużyn, w większości byli to uczniowie szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami i zapraszamy wybrane drużyny do drugiego finałowego etapu, który odbędzie się 24 listopada w godzinach porannych.

ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA

30 października 2023
Architecture is a good idea to wideo blog tworzony przez dwoje ludzi pełnych pasji i zaangażowania a przede wszystkim - miłości do architektury: Natalię Szcześniak i Radosława Gajdę.

Koncert pieśni patriotycznych

19 października 2023
Koncert w ramach 53 edycji Rudzkiej Jesieni

XXIV Konkurs na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową

11 października 2023
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XXIV edycji corocznego konkursu na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową.

Michał Lubina

6 października 2023
Z głębokim żalem informujemy, że 6 października, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Michał Lubina, wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Michał Lubina urodził się 25 maja 1944 roku w Katowicach-Brynowie. Z wykształcenia inżynier elektryk, jednak prawdziwą Jego pasją i obszarem zawodowych i prywatnych zainteresowań był Górny Śląsk. Pasję realizował i dzielił się nią z innymi jako członek Związku Górnośląskiego, twórca Wszechnicy Górnośląskiej, dyrektor Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Autor m.in. tomiku poetyckiego „Bagaże uczuć”, a także licznych artykułów publikowanych w periodykach naukowych. Inicjator wydawania w Muzeum Miejskim „Rudzkiego Rocznika Muzealnego”. Pomysłodawca i organizator konferencji naukowych, promotor edukacji regionalnej. Laureat nagrody im. bł. ks. Emila Szramka.