Czwartki w Muzeum

W okresie ferii serdecznie zapraszamy na zajęcia dla dzieci. 19 stycznia na godzinę 16:30 warsztaty "Dzień Babci i Dziadka" 26 stycznia na godzinę 16:00 warsztaty "Mięsopust"

22 Grupa 1 (8)

Zbliżające się ferie są doskonałą okazją by odwiedzić Muzeum Miejskie. Wśród atrakcji czeka na Państwa wystawa stała oraz wystawa Śląska Szopka Bożonarodzeniowa. Dodatkowo, specjalnie dla najmłodszych, przygotowano warsztaty tematyczne. Pierwsze spotkanie, w tematyce zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, odbędzie się już 19 stycznia o godzinie 16:30. W tym dniu  Muzeum zaprasza do poznania historii tego dość młodego święta oraz do wykonania samodzielnie laurek lub kartek dla ukochanych Seniorów.
Kolejne warsztaty odbędą się 26 stycznia o godzinie 16:00. Tym razem pracownicy Muzeum przybliżą Najmłodszym zwyczaje związane z obchodami karnawałowymi zwanymi niegdyś mięsopustem. Spotkanie będzie też doskonałą okazją do wykonania masek na wielki bal.
Prowadzący: historyk Mateusz Kitel, przewodnik Aleksandra Małek
Koszt warsztatów 10 zł. Obowiązują zapisy