Finał Konkursu Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży "O Laur Zielonej Róży" oraz :Małego" i Dużego" OKR

Dziś w Muzeum odbył się finał Konkursu Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży "O Laur Zielonej Roży" oraz "MAŁEGO" OKR 2023 i 68. OKR organizowanego przez MDK Ruda Śląska oraz Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka.

DSC_0430

W trakcie dwudniowych przesłuchań 07 i 08 marca 2023 r. do Konkursów przystąpiło prawie 100 osób. Z śląskich 17 placówek, w tym szkół i domów kultury gościliśmy w poszczególnych kategoriach wiekowych: 28 wykonawców ze szkół podstawowych klas 1-3; 32 wykonawców, ze szkół podstawowych kategorii klas 4-6; 18 reprezentantów klas 7-8 oraz 18 wykonawców ze szkół ponadpodstawowych. Oceny prezentacji uczestników konkursu dokonała czteroosobowa komisja. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono zarówno finalistów jak i osoby wyróżnione.

Komisja Oceniająca w imieniu własnym i organizatorów składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom - nauczycielom. Konkurs Recytatorski "O Laur Zielonej Róży", wzbogacony o formułę "Małego" o "Dużego", to jest 68. OKR, jest konkursem niezwykłym, wciąż niebywałym w skali kraju - liczba uczestników w jednym mieście jest imponująca, a dwudziestoparoletnia tradycja przynosi wymierne efekty. Imponująca jest też ilość placówek oświatowych biorących udział w konkursie. Te liczby jednocześnie świadczą o potrzebie działań pielęgnowanych przez organizatorów. Dziękujemy za udział placówek, za zaangażowanie oraz włożona pracę. Pielęgnacja kultury i piękna żywego słowa, sięganie do książek, do poezji jest wyzwaniem we współczesnym świecie. To ważne wychowawczo, ważne dla nas dzisiaj i w przyszłości. Dziękujemy uczestnikom za umiejętność dzielenia się własną wrażliwością i talentem z innymi.