Marek Wacław Judycki. Artysta. Pro Memoria

26 września, we wtorek, w godzinach popołudniowych odbyło się w naszym Muzeum otwarcie wystawy "Marek Wacław Judycki. Artysta. Pro Memoria"

DSC_0473

Gości przywitał dyrektor Muzeum Miejskiego Krzysztof Gołąb, osobistymi wspomnienia o autorze. Następnie głos zabrał kierownik Działu Naukowo - Oświatowego Andrzej Godoj - kurator wystawy. W tym wyjątkowym wydarzeniu, które wspomina zmarłego nie tak dawno, niezwykle wszechstronnego i szanowanego artystę, udział brała również Jego Rodzina oraz Władze Miasta Ruda Śląska. Do gości na otwarciu przemówiła żona Pana M.W. Judyckiego Pani Agnieszka Judycka, a także Pani Wiceprezydent Anna Krzysteczko oraz Kierownik Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej Pani Agnieszka Płaszczyk, która przeczytała jeden z wierszy autorstwa Pana M. W. Judyckiego.

Wystawę mogą Państwo oglądać do 31 października. Serdecznie zapraszamy.