Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa.

14 lutego odbył się wernisaż wystawy czasowej, wypożyczonej z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 26 marca.

Plakat - Mieszczańska kultura palenia 2

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek 14 lutego o godzinie 17:00.  Przybyłych gości przywitał Dyrektor Muzeum Krzysztof Gołąb oraz Kierownik Działu Naukowo - Oświatowego Andrzej Godoj. Wśród zgromadzonych odbiorców gościliśmy również Panią Dorotę Tobiszowską senator RP, Panią Urszulę Koszutską radną i wiceprzewodniczącą Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego, Panią Stefanię Krawczyk przewodniczącą Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej oraz Panią Agnieszkę Płaszczyk radną miasta Ruda Śląska.