Wspomnienie Marek Wacław Judycki

Marek Wacław Judycki urodzony w 1943 roku w Kielcach, zamieszkały na Śląsku od 1962, a w Rudzie Śląskiej od 1975 roku.

Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej… Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wielkiego Przyjaciela Pana Marka Wacława Judyckiego. Był wielce zasłużony dla Rudy Śląskiej, a dla nas muzeal

Od 1975 roku związany ze szkolnictwem górniczym jako nauczyciel przedmiotów technicznych, m.in. pracował w Zespole Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Rudzie Śląskiej Halembie. Członek Klubów Literackich i Plastycznych przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach i Rudzie Śląskiej.

Debiut poetycki w antologii NKL w Katowicach „Krajobrazy wewnętrzne” (2000), następnie wiersze w antologii „Nie  tylko nadzieja” (2002), we wkładkach Śląskiego „G.N.” (2002, 2004). Uprawiał rysunek i grafikę techniką wycinanki (własną). Jego prace ilustrują okładkę antologii „Nie tylko nadzieja” oraz antologię „Ważne drobiazgi”, a także wykorzystane zostały w ilustracjach tomików A. Janickiego „Niepokoje i nadzieje” (2005) oraz J. Mazurka „Pół serio, pół żartem” (2005), ilustrował także wkładki Śląskiego G. N. Autor okładki i ilustracji do książki Adama Janickiego „Kuszenie Ewy” oraz do książki Urszuli St. Korzonek. Felietonista „Faktów Rudzkich”. Kilkukrotny uczestnik „Rudzkiej Jesieni” – wyróżniony w grafice. Ma na koncie wystawy indywidualne, m.in. „Droga Dróg” – grafiki i komentarze poetyckie (2003) czy „Moje Miasto” (2007) w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka; „Ecce re..” – grafiki, (2005) – Galeria Działań „Krekot” przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej.

Biografia za M.W. Judycki „Rudzkie who is who w karykaturze” oraz „Między czernią a bielą”