XXIII Śląska Szopka Bożonarodzeniowa

Ogłoszenie wyników

XXIII Śląska Szopka Bożonarodzeniowa

Do XXIII edycji konkursu na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową zgłoszono 70. szopek wykonanych przez wychowanków z 8 miejskich przedszkoli, 12 szkół podstawowych, z Zespołu Szkół nr 1 oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Najwięcej prac bo aż 21 zgłoszono w kategorii Szopka Rodzinna. Po obejrzeniu szopek jury postanowiło zakwalifikować do konkursu wszystkie zgłoszone prace. Poziom większości prac jest bardzo wysoki, dominuje różnorodność tworzyw i materiałów. Sporo prac wykonanych jest starannie, czasem bardzo precyzyjnie z dbałością o szczegóły. Niektóre szopki zawierają elementy nawiązujące do regionu a także do śląskich tradycji. Sąd konkursowy nagrodził 29 śląskich betlyjek, wykonanych przez 38 uczestnikówów i 8 rodzin. Przypominamy, że od kilku lat każdy zwiedzający ma prawo zagłosować na wybraną przez siebie szopkę. Osobie, która otrzyma największą liczbę głosów wręczona zostanie 5 lutego nagroda publiczności. Ekspozycję szopek można oglądać do 5 lutego 2023.

wystawa pokonkursowa szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów szkół i przedszkoli