muzeum8

Sprawdź najświeższe wiadomości z naszego Muzeum.

Weekend z Muzeum

22 maja 2024
Już w najbliższą sobotę nasze Muzeum, dzięki współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska, Piekarnią-Cukiernią Jakubiec oraz stowarzyszeniem TURuda może zaprosić aż na dwie rudzkie imprezy.

Noc Muzeów

22 maja 2024
Tegoroczna Noc Muzeów odbyła się 18 maja pod hasłem "„Kożdy mo swojego ptoka, czyli Ślōnskie hobby”

Godziny pracy w okresie długiego weekendu

28 kwietnia 2024
W okresie od 30 kwietnia do 5 maja Muzeum będzie czynne w zmienionych godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie

Wielkie wydarzenie na Noc Muzeów

22 kwietnia 2024
18 maja zapraszamy Państwa już od godziny 16:00. Obowiązują zapisy

Promocja książki

4 kwietnia 2024
9 kwietnia w sali muzealnej odbędzie się spotkanie promocyjne najnowszej publikacji Tomasza Noconia. Książka pod tytułem "Ojciec parafii i opiekun diecezji. Życie i posługa kapłańska Franciszka Strzyża (1876-1942)." jest pierwszą biografią wyjątkowej postaci - duszpasterza, społecznika, proboszcz w Goduli i wikariusza generalnego diecezji katowickiej w czasie II wojny światowej.