Lalki i miski z Dworca Dobrych Myśli z Ustronia, z kolekcji Ewy i Jagody Liszki, Anity Michałowskiej i Brunona Zielonki

Opublikowano: 19 maja 2023

Od 13 maja do 14 września 2023 roku w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej przy ul. Wolności 26 można zwiedzać wystawę czasową „Lalki i Miśki z Dworca Dobrych Myśli w Ustroniu. Z kolekcji Ewy i Jagody Liszki, Anity Michałowskiej i Brunona Zielonki.

Wystawa ma na celu przenieść zwiedzającego do magicznego i niezwykłego świata dzieciństwa.
Na ekspozycji zobaczyć można kolekcję lalek z całego świata. Jest to niezwykła podróż po różnych krajach i kontynentach, pokazująca różnorodną kulturę i rodzaje lalek jakie funkcjonują.
Osobną część wystawy stanowią lalki Barbie przedstawiające miniaturowe krawiectwo oraz misie zrobione ze wszystkiego - słomy, szkła, metalu, kamienia czy porcelany, misie znane z historii, bajek, filmów, literatury, misie do jedzenia, tulenia, misie na talerzach oraz wiele innych.