Tekst:
Kontrast:
Zebranie w muzeum

Wokół tradycji wielkanocnych

Opublikowano: 14 grudnia 2022

W poniedziałek 21 marca o godz. 12:00 w Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej odbędzie się wernisaż wystawy „Wokół tradycji wielkanocnych”...

Od 21 marca w budynku Muzeum będą prezentowane fotografie autorstwa pracownika Instytutu Myśli Polskiej Wojciecha Korfantego dr. Roberta Garstki "Świat obok nas". Wystawa ta nawiązuje swoją treścią do tradycji i zwyczajów wiosennych. Spotkanie z dr. Garstką zaplanowano na 31 marca. Wykład odbędzie się o godzinie 11:00, wstęp wolny. 

W tych samych przestrzeniach muzealnych mogą Państwo w tym czasie zobaczyć także prezentację jaj wielkanocnych, zdobionych przez twórców regionalnych: Małgorzatę Drożdż, Ewę Gawendę, Leszka Jęczmyka, Joachima Orłowskiego, Olgę Paleczną, Izabelę Terlecką.

Jednocześnie, wśród imprez towarzyszących wystawie czasowej, zapraszamy Państwa 2 kwietnia na warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych tradycyjnymi technikami, a 6 kwietnia na warsztaty tworzenia śląskiej palmy wielkanocnej. Na warsztaty obowiązują zapisy. Koszt warsztatów 10 zł od uczestnika.