Tekst:
Kontrast:
Zebranie w muzeum

Sztuka afrykańska. Forma i kolor

Opublikowano: 15 grudnia 2022

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej organizuje wystawę pt. „Sztuka afrykańska – forma i kolor”, która wypożyczona została ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach i ma charakter historyczno-artystyczny. Jej otwarcie odbędzie się w najbliższy piątek, 8 lipca. Wernisaż połączony zostanie z koncertem bębniarskim.

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę czasową pt. „Sztuka afrykańska - forma i kolor". Wystawa wypożyczona została ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach i ma charakter historyczno-artystyczny. Całość skupia się na wytworach afrykańskich widzianych oczyma Europejczyka starającego się opisać przedmioty w kategoriach myślenia o tradycyjnej sztuce. Na wystawie prezentowane są zarówno rzeźby, odlewy z metalu, tkaniny artystyczne, ceramika, maski jak i biżuteria. Ilość oraz rodzaj prezentowanych obiektów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Otwarcie wystawy nastąpi 8.07.2022 o godz. 17:00, a uświetni je koncert na bębnach djembe w wykonaniu Pana Andrzeja Żydka. Dla zwiedzających wystawa będzie czynna od 8.07.2022 do 11.09.2022 w godzinach pracy muzeum od wtorku do niedzieli.

W dniach 21 i 22 lipca, 4 i 5 oraz 18 i 19 sierpnia zapraszamy na wakacyjne warsztaty w muzeum, połączone ze zwiedzaniem wystawy afrykańskiej.Warsztaty rozpoczynają się o godz. 16:00.

Zaś 25 sierpnia zapraszamy na warsztaty gry na bębnach djembe, które poprowadzi Pan Andrzej Żydek. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych: o godz. 16:00 - dzieci, a o godz. 17:30 - młodzież i dorośli. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 32 248 44 57 lub osobiście w sekretariacie muzeum, koszt warsztatów 10,00 zł od osoby.